Publikacja: | Wydział Ekonomii i Zarządzania / Aktualności / Centrum prasowe /

31% wszystkich imigrantów przebywających w Polsce stanowią Ukraińcy. W zeszłym roku rząd wydał około 800 tys. pozwoleń na pracę w naszym kraju dla osób z Ukrainy.

O problemach integracji Ukraińców w Polsce, studiowaniu, podejmowaniu z Kasią Kornet rozmawiali goście za wschodniej granicy. O życiu Ukraińców na warszawskich uczelniach i inicjatywach społecznych opowiadała dr Iryna Polets.

„Robimy bardzo dużo różnych projektów. Na przykład zaprzyjaźniona wolontariuszka robi teraz zbiórkę rzeczy – zabawki, słodycze i te prezenty będą wysłane na Ukrainę. Prowadzimy także działalność informacyjną; publikujemy aktualne informacje dla minigrantów. Prowadzimy też klub dla ukraińskich kobiet, a także klub dziecięcy „Rękawiczka”, gdzie dzieci ukraińskie bawią się razem
z dziećmi z Polski” –
wymieniała dr Polets.

Całą rozmowę można odsłuchać TUTAJ.

Dr Iryna Polets – antropolog społeczny, absolwentka Medieval Studies na Central European University w Budapeszcie (2008), doktoryzowała się w Szkole Nauk Społecznych PAN (2013). Wykładowczyni w programie studiów anglojęzycznych Uczelni Łazarskiego z podwójnym dyplomem z Coventry University. Na Uczelni Łazarskiego od 2014 roku.