Publikacja: | Aktualności / Centrum prasowe / Wykładowcy /

Dr Michał Kuź z Uczelni Łazarskiego rozmawiał o wyborach prezydenckich w USA, konwencji republikanów i szansach Donalda Trumpa w programie "Debata poranka" na antenie Polskiego Radia 24. Gośćmi audycji byli także dr Mariusz Zaborowski (CEPA) oraz dr Bartosz Rydliński (UKSW).

W Stanach Zjednoczonych rozpoczęła się konwencja Partii Republikańskiej. Zaczęła się w sposób niecodzienny, bo od otwartego sprzeciwu wobec kandydatury Donalda Trumpa. Grupa przeciwników Donalda Trumpa domagała się zmian proceduralnych doprowadzając tym samym do zamieszania w Sali obrad. Ostatecznie ich bunt został powstrzymany. Jak stwierdził dr Michał Kuź, "nie będzie oklasków i szalonego entuzjazmu ze strony republikańskiego establishmentu, ale Trump faktycznie tę nominację otrzyma". Dodał, że walka o zwycięstwo w wyborach jest znacznie bardziej wyrównana niż można to było sobie pierwotnie wyobrazić. Odniósł się także do rywalki Donalda Trumpa twierdząc, że jej największym problemem może być to, że jest "typowym kandydatem establishmentowym". - Nastroje są bardzo antyestablishmentowe zarówno jeśli chodzi o establishment republikański jak i demokratyczny, a ona jest kwintesencją establishmentu i kandydatem za którym stoją korporacje, rodzinna tradycja, media. To wcale nie musi jej pomóc - podkreślił Kuź.

Całej audycji można posłuchać TUTAJ

Dr Michał Kuź - wykładowca Katedry Międzynarodowych Stosunków Politycznych Wydziału Ekonomii i Zarządzania Uczelni Łazarskiego ; stypendysta Fundacji Fulbrighta oraz członek Philadelphia Society; autor publikacji z zakresu filozofii polityki oraz politologii porównawczej.