Na stronach internetowych Uczelni Łazarskiego stosowane są pliki "cookies" zgodnie z Polityką prywatności.

Skip to main content

Powrót poziom wyżejStudencka Poradnia Prawna

Studencka Poradnia Prawna działa przy Uczelni Łazarskiego od kilku lat.

Uwaga. Nabór na rok akademicki 2015/2016 od 1 września. Więcej informacji TUTAJ.

Ideą poradni jest udzielanie pomocy prawnej osobom, których nie stać na skorzystanie z płatnej pomocy prawnej oraz przygotowanie praktyczne studentów do pracy pro publico bono, tak ważnej w dzisiejszym świecie. 

W poradni, w sześciu sekcjach:

  • prawa cywilnego,
  • prawa rodzinnego,
  • prawa karnego,
  • prawa pracy,
  • prawa administracyjnego,
  • praw konsumenta

pracują studenci i absolwenci Uczelni Łazarskiego, którzy przy pomocy pracowników naukowych przygotowują opinie prawne. 

Dzięki przychylności władz uczelni możemy pochwalić się poradnią wyposażoną w dobry sprzęt elektroniczny oraz elektroniczne programy prawnicze. Jesteśmy jedną z  nielicznych poradni prawnych w kraju, której studenci mogą opanować i na co dzień korzystać z programów prawniczych, takich jak LexPolonica, LexOmega, Legalis. 

W trakcie uczestnictwa w projekcie studenci mogą uzyskać cenne doświadczenie. Są również tacy, jak studentka Justyna Buzała, która w ramach poradni odbyła dwumiesięczny staż w Tajlandii.

Uzyskanie pomocy

POMOC PRAWNĄ W NASZEJ PORADNI MOŻNA UZYSKAĆ NA TRZY SPOSOBY:

1. Zapraszamy osobiście, w godzinach dyżurów poradni zamieszczonych poniżej. W trakcie dyżurów studenci przyjmą sprawę i w ciągu dwóch tygodni, pod okiem swojego opiekuna, którym jest pracownik naukowy Uczelni Łazarskiego, sporządzą, w formie pisemnej, opinie prawną.

2. Osoba zainteresowana, może pobrać znajdujący się poniżej plik z formularzem. Po wypełnieniu formularza (elektronicznie lub ręcznie), należy go przesłać: drogą mailową na adres: szkola.prawa@lazarski.edu.pl lub STUDECKA PORADNIA PRAWNA PRZY UCZELNI ŁAZARSKIEGO, ul. Świeradowska 43, 02 - 662 Warszawa.

3. Istnieje również możliwość wysłania wydrukowanego formularza na adres wskazany przez klienta. W tym celu należy skontaktować się z nami telefonicznie pod numerem tel. (022) 54 35 318 lub 54 35 340

W związku z przerwą wakacyjną do dnia 29 września 2015 Poradnia nie przyjmuje nowych spraw do rozpoznania.

Prawo na co dzień

"Prawo na co dzień" to projekt realizowany od 2005 r. Jego celem jest podnoszenie świadomości prawnej uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych.

Aby zrealizować ten cel studenci wydziału prawa dobierają się w dwu - , trzy - lub czteroosobowe grupy i przygotowują 90 minutowe warsztaty o tematyce prawnej, uprzednio konsultowane z koordynatorem projektu. Następnie przeprowadzają je w dowolnej, wybranej szkole na terenie całego kraju.

Po przeprowadzeniu 20 warsztatów studenci otrzymują certyfikat potwierdzający udział w projekcie. Oprócz certyfikatu studenci w trakcie realizacji warsztatów nabywają umiejętności oratorskie oraz uczą się panowania nad własnymi emocjami, co jest istotne w późniejszej pracy prawników.

Nabór do projektu trwa przez cały rok. Realizujemy m.in. takie tematy jak: Prawa człowieka; W szkole, przed komputerem, na podwórku; Co mi wolno, a czego nie; Odpowiedzialność karna nieletnich.

Jeśli jesteś zainteresowany lub chcesz uzyskać więcej informacji, napisz maila na adres: e.milan@lazarski.edu.pl lub zadzwoń pod numer 605 673 179.

Kontakt

STUDECKA PORADNIA PRAWNA PRZY UCZELNI ŁAZARSKIEGO

ul. Świeradowska 43
02 - 662 Warszawa
tel/fax: (22) 54 35 318 lub (22) 54 35 340
email: szkola.prawa@lazarski.pl